آس = آنلاین سی رنگ
لطفا گوشی خود را عمودی نگه دارید
350 جلسه کلاس آنلاین کنکور هنر با همراهی بهترین اساتید ایران
مشاوره و برنامه ریزی فردی و پشتیبانی دائمی
مشاوره عمومی ماهیانه و برنامه ریزی راهبردی
برگزاری کوییزهای کلاسی به صورت هفتگی
آزمون های آزمایشی 6 مرحله ای و 3 جامع، بالاترین جامعه آماری در سراسر کشور
زبان و ادبیات فارسی
35 جلسه
مدرس: میلاد مطلبی
دین و زندگی
25 جلسه
مدرس: مهدی قدمیان
0- جلسه صفر (آشنایی و معارفه)
1- جلسه اول / موتیف (نقشمایه – بننگاره)
2- جلسه دوم / موتیف (نقشمایه – بننگاره)
3- جلسه سوم / هنر ایران باستان (پیش از تاریخ) | نئوکلاسیسیسم
4- جلسه چهارم / هنر ایران باستان (دوره کوچ) | رمانتیسیسم
5- جلسه پنجم / هنر ایران باستان (هخامنشی، سلوکی) | باربیزون و ناتورالیسم
6- جلسه ششم / هنر ایران باستان (اشکانی) | رئالیسم
7- جلسه هفتم / هنر ایران باستان (ساسانی) | امپرسیونیسم
8- جلسه هشتم / نقاشی پیش از اسلام | نئوامپرسیونیسم
9- جلسه نهم / مکاتب نگارگری (بغداد، سلجوقی، تبریز اول) | سمبولیسم
10- جلسه دهم / مکاتب نگارگری (شیراز مغول، جلایری، هرات اولیه) | آرنوو
11- جلسه یازدهم / مکاتب نگارگری (هرات ثانویه، ترکمان، بخارا، تبریز دوم)
12- جلسه دوازدهم / مکاتب نگارگری (قزوین، گورکانی، اصفهان: “رقعه نگاری، دیوارنگاری، فرنگیسازی”)
13- جلسه سیزدهم / مکاتب نگارگری (فَترت، زند و قاجار، معاصر)
14- جلسه چهاردهم / فلاشبک (مرور مکاتب هنری قرن نوزدهم)
15- جلسه پانزدهم / معماری (سبک خراسانی، رازی) | مکاتب هنری قرن بیستم (فوویسم، اکسپِرِسیونیسم)
16- جلسه شانزدهم / معماری (سبک آذری، اصفهانی) | مکاتب هنری قرن بیستم (کوبیسم، پوریسم)
17- جلسه هفدهم / معماری (انواع بناهای ایرانی، عناصر تزئینی بناهای ایرانی) | مکاتب هنری قرن بیستم (اورفیسم، فوتوریسم، سوپرماتیسم)
18- جلسه هجدهم / معماری (زیارتگاهها و آرامگاه، مقابر، حسینیه، تکیه، خانقاه، مدارس دینی) | مکاتب هنری قرن بیستم (ریونیسم، ورتیسیسم، آردکو، دادائیسم)
19- جلسه نوزدهم / معماری (خانههای سنتی ایران، حمام، آبانبار، یخچال، پل، کاخ، باغ، کاروانسرا و کلیسا) | مکاتب هنری قرن بیستم (سورئالیسم)
20- جلسه نوزدهم / خوشنویسی | مکاتب هنری قرن بیستم (متافیزیک، آبستره)
21- جلسه بیست و یکم / خوشنویسی | مکاتب هنری قرن بیستم (آبستره اکسپِرِسیونیسم)
22- جلسه بیست و دوم / صنایع دستی (سفال و سرامیک) | مکاتب هنری قرن بیستم (کنستراکتیویسم، اُپآرت)
23- جلسه بیست و سوم / صنایع دستی (کاشیکاری و فلزکاری) | مکاتب هنری قرن بیستم (فتورئالیسم، نئورئالیسم)
24- جلسه بیست و چهارم / صنایع دستی (قالیبافی و هنرهای وابسته) | مکاتب هنری قرن بیستم (پاپآرت)
25- جلسه بیست و پنجم / صنایع دستی (نساجی) | مکاتب هنری قرن بیستم (مینیمالیسم، مدرنیسم در معماری، معماری، هایتِک، باهاوس)
26- جلسه بیشت و ششم / صنایع دستی (تاریخ پوشاک ایران) | مکاتب هنری قرن بیستم (کانسپچوآلآرت)
27- جلسه بیست و هفتم / صنایع دستی (صنایع وابسته به چوب و تجلید) | مکاتب هنری قرن بیستم (پست مدرنیسم و زیرمجموعهها)
28- جلسه بیست و هشتم / صنایع دستی (تذهیب و صفحهآرایی، شیشهگری) | مکاتب هنری قرن بیستم (تاریخچه نقاشی طبیعت بیجان و منظرهسازی)
29- جلسه بیست و نهم / فلاشبک (مرور مکاتب هنری قرن بیستم)
30- جلسه سیاُم / هنر پیش از تاریخ، هنر بدوی، هنرپیشاکُلومبی
31- جلسه سی و یکم / هنر بینالنهرین | مرور هنر ایران باستان
32- جلسه سی و دوم / هنر مصر | مرور هنر ایران باستان
33- جلسه سی و سوم / هنر هند | مرور نگارگری
34- جلسه سی و چهارم / هنر چین | مرور نگارگری
35- جلسه سی و پنجم / هنر ژاپن | مرور نگارگری
36- جلسه سی و ششم / هنر اژه و یونان | مرور معماری ایران
37- جلسه سی و هفتم / هنر اتروسک | مرور معماری ایران
38- جلسه سی و هشتم / هنر روم | مرور معماری ایران
39- جلسه سی و نهم / هنر صدرمسیحیت | مرور خوشنویسی
40- جلسه چهلم / هنر بیزانس | مرور صنایع دستی
41- جلسه چهل و یکم / هنر قرون وسطی | مرور صنایع دستی
42- جلسه چهل و دوم / هنر رنسانس | مرور صنایع دستی
43- جلسه چهل و سوم / هنر رنسانس شمال، منریسم | مرور صنایع دستی
44- جلسه چهل و چهارم / هنر باروک و روکوکو | مرور صنایع دستی
45- جلسه چهل و پنجم / هنر اسلامی (امویان، عباسیان، مصر، ترکیه، اسپانیا)
* نظر به اشتراک بعضی از مباحث درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری و تجسمی، مباحث عکاسی، انیمیشن و گرافیک در کلاس خلاقیت تصویری بررسی میشود.
1- جلسه اول / توضیح در مورد سیلابس درس درک عمومی ریاضی – فیزیک + تدریس مضربها، نسبت طلایی، شناخت اشکال و احجام، محاسبات عددی (محاسبات ساده چهار عمل اصلی)
2- جلسه دوم / تدریس مساحت چند ضلعیهای محصور، نسبت سطح سیاه و سفید، طولها و مسیرهای فیثاغورسی
3- جلسه سوم / حل تستهای جلسه دوم + تدریس رادیکال 2 برابر بودن قطر مربع نسبت به ضلع آن و رادیکال 2 برابر بودن وتر مثلث قائمالزاویه متساویالساقین نسبت به ضلع آن
4- جلسه چهارم / حل تستهای باقیمانده جلسه سوم + تدریس مبحث تقارن
5- جلسه پنجم / حل تستهای باقیمانده جلسات گذشته
6- جلسه ششم / تدریس مبحث محیط و مساحتِ چهارضلعیها + رفع اشکال جلسات 3 و 4 و 5
7- جلسه هفتم / تدریس محاسبات عددی (کسر متعارفی، حاصل جمعهای ثابت در سطر یا سطح، مسائل ارزش عددیِ ارقام یک عدد، عدد مجذور کامل، “مینیمم تعدادی از یک جمعیت در حضور ماکزیممی از گروه دیگر”)
8- جلسه هشتم / تدریس مثلث متساویالاضلاع + رفع اشکال جلسات گذشته
9- جلسه نهم / تدریس نقطه همرسی میانههای مثلث + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات 6 و 7 و 8
10- جلسه دهم / تدریس معادلات و دستگاهها (معادله درجه اول، دستگاه معادلات، معادلهی درجه دوم)
11- جلسه یازدهم / تدریس محیط، مساحت، دایره، قطاع و قطعه دایره، طول کمان، محیط سطوح محدود به دوایر، طول تسمه
12- جلسه دوازدهم / ادامه تدریس جلسه 9 + رفع اشکال جلسات 10 و 11
13- جلسه سیزدهم / رفع اشکال و حل تستهای جلسات گذشته
14- جلسه چهاردهم / رفع اشکال و حل تستهای جلسات گذشته
15- جلسه پانزدهم / تدریس تناسب (تناسب مستقیم و مسائل درصد، مسائل مرتبط با نسبت یا درصد، تناسب معکوس، مسائل کار همزمان)
16 – جلسه شانزدهم / رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسه 15
17- جلسه هفدهم / تدریس حجم (محاسبه حجم منشورها، هرمها و کره) + رفع اشکال جلسات گذشته
18- جلسه هجدهم / تدریس محاسبه اختلاف حجم (احجام محاطی و محیطی) + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
19- جلسه نوزدهم / تدریس احجام حاصل از دوران سطوح، مسائل مربوط به روابط بین “سطح” و “حجم”
20- جلسه بیستم / تدریس مسائل مربوط به Kو K2 و K3 برابر شدن طول، سطح و حجم جسم دوم (با ابعاد K برابر) نبست به جسم اول + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات 17، 18، 19
21- جلسه بیست و یکم / تدریس تشابه، نسبت تشابه به رابطهی تالس، نسبت مساحت مثلثهای متشابه
22- جلسه بیست و دوم / تدریس روابط طولی در مثلث قائمالزاویه + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات 17، 18، 19، 20، 21
23- جلسه بیست و سوم / ریزعنوانها: غلظت محلولها، زاویه عقربههای ساعت، بخشپذیری
24- جلسه بیست و چهارم / تدریس اتحادها و آنالیز ترکیبی + رفع اشکال و تستهای باقیمانده از جلسات 21، 22، 23
25- جلسه بیست و پنجم / رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات 1 تا 24
26- جلسه بیست و ششم / رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات 1 تا 24
27- جلسه بیست و هفتم / تدریس فیزیک مبحث نور (زاویههای تابش و بازتابش در آینه تخت، آینههای کروی)
28- جلسه بیست و هشتم / تدریس فیزیک مبحث نور (عدسیها، شکست نور، ترکیب رنگهای نور)
29- جلسه بیست و نهم / تدریس فیزیک الکتریسیته (قانون اهم، رابطه توان با مقدار مقاومت) و شدت جریانهای عبوری، رابطه بار الکترونی و شدت جریان
30- جلسه سیاُم / تدریس ریزعنوانهای فیزیک: حرکت، چگالی، جرم و وزن، فشار، کار و انرژی، نیروها، صوت، امواج، گرما
31- جلسه سی و یکم / تدریس ریزعنوانهای فیزیک: فشار، کار و انرژی، نیروها، صوت، امواج، گرما
32- جلسه سی و دوم / حل تستهای منتخب کنکورهای سراسری 95 و 96 (داخل کشور)
33- جلسه سی و سوم / حل تستهای منتخب کنکورهای سراسری 97 و 98 (داخل کشور)
34- جلسه سی و چهارم / حل تستهای منتخب کنکورهای سراسری 95 و 96 (خارج از کشور)
35- جلسه سی و پنجم / حل تستهای منتخب کنکورهای سراسری 97 و 98 (خارج از کشور)
1- جلسه اول / توضیح در مورد سیلابس درس ترسیم فنی + تدریس نماشناسی (سطح مقدماتی) + تمرینات جزوه نماشناسی
2- جلسه دوم / حل تمرینات نماشناسی (سطح مقدماتی و متوسط) + تدریس روابط بین محیط و مساحت چندضلعیهای منتظم و غیر منتظم + مثلثبندی + چندضلعیهای محدب و مقعر
3- جلسه سوم / تکمیل تستها و تمرینات نماشناسی (سطح مقدماتی و متوسط)
4- جلسه چهارم / حل تمرینات نماشناسی (سطح پیشرفته) + رفع اشکال جلسات 1 و 2 + تدریس محیط و مساحت سطوح هاشورزده
5- جلسه پنجم / حل تمرینات و تستهای نماشناسی (سطح پیشرفته) + تدریس نماشناسی احجام دوار + ادامه تدریس محیط و مساحت سطوح هاشورزده + رفع اشکال تستهای قبلی
6- جلسه ششم / حل تستهای نماشناسی تا پایان احجام دوار + تدریس انواع زوایا در دایره (محاطی، مرکزی، ظلّی) چندضلعیها و چندوجهیهای منتظم
7- جلسه هفتم / تدریس محاسبات مربوط به حجم از روی نماها و احجام مکعب مستطیلگونه + رفع اشکال جلسات 3، 4، 5، 6
8- جلسه هشتم / تکمیل مباحث نماشناسی و تستهای هندسه در ترسیم
9- جلسه نهم / تدریس مجهولیابی (مقدماتی) + رفع اشکال تست های جلسات 1 تا 8
10 – جلسه دهم / ادامه تدریس مجهولیابی (مقدماتی) + تدریس ترسیمات هندسی، رسم و خصوصیات عمود منصف، رابطه تالس در تقسیم پاره خط به نسبت معین
11- جلسه یازدهم / تدریس اجزاء مثلثها (نیمسازها، میانهها، ارتفاعها و عمود منصفها) و بررسی نقطهی همرسی آنها
12- جلسه دوازدهم / تدریس رسم قوسها و دوایر مماس از بیرون و درون بر دوایر و خطوط + ادامه تمرینات مجهولیابی (سطح متوسط) + رفع اشکال جلسات 9، 10، 11
13- جلسه سیزدهم / تدریس n ضلعیها و n وجهیهای منتظم و رسم زوایای خاص و تقسیم زاویه به قسمتهای مساوی + ادامه تمرینات مجهولیابی (سطح متوسط)
14- جلسه چهاردهم / رسم چندضلعیهای منتظم با استفاده از دایره – رسم و مشخصات محاسباتی و هندسی بیضی، ادامه تمرینات مجهولیابی (سطح متوسط)
15- جلسه پانزدهم / تکمیل تستهای ترسیمات هندسی و تستهای مجهولیابی (سطح متوسط)
16- جلسه شانزدهم / تدریس ریزعنوانها: پرسپکتیو، انواع خطوط خاص، ادامه تمرینات مجهولیابی (سطح متوسط)
17- جلسه هفدهم / تدریس ریزعنوانها: انواع صفحات خاص و اوضاع نسبی دو خط در فضا، ادامهی تمرینات مجهولیابی (سطح متوسط)
18- جلسه هجدهم / تدریس مقیاس و کاغذهای استاندارد، اوضاع نسبی دو دایره در صفحه
19- جلسه نوزدهم / تدریس خطوط رابط بین تصاویر، مختصات نقطه در فضا، شروع مطالعه جزوه ابزار و تجهیزات ترسیم فنی و نقشهکشی معماری
20- جلسه بیستم / تکمیل مباحث قبلی و حل تستهای ریزعنوانها
21- جلسه بیست و یکم / تدریس مجهولیابی (سطح دشوار) + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
22- جلسه بیست و دوم / تدریس مجهولیابی (سطح دشوار) + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
23- جلسه بیست و سوم / رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
24- جلسه بیست و چهارم / مرور نکات و تعاریف مهم کتاب ترسیم فنی و نقشهکشی معماری (رشته معماری)
25- جلسه بیست و پنجم / تدریس برش + حل تمرینات مربوطه + رفع اشکال و حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
26- جلسه بیست و ششم / ادامه حل تمرینات برش + حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
27- جلسه بیست و هفتم / ادامه حل تمرینات برش + حل تستهای باقیمانده از جلسات گذشته
28- جلسه بیست و هشتم / تحل آزمون سراسری 1399 (داخل کشور)
29- جلسه بیست و نهم / حل آزمون سراسری 1400 (داخل کشور)
30- جلسه سیاُم / حل آزمون سراسری 1400 (خارج از کشور)
1- جلسه اول / مباحث پایه و سازشناسی غربی
2- جلسه دوم / مباحث پایه و سازشناسی غربی
3- جلسه سوم / مباحث پایه و سازشناسی ایرانی
4- جلسه چهارم / مباحث پایه و سازشناسی ایرانی
5- جلسه پنجم / مباحث پایه و سازشناسی تکمیلی
6- جلسه ششم / معارفه پاییز و نتنگاری
7- جلسه هفتم / ادامه نتنگاری
8- جلسه هشتم / ادامه مباحث نتنگاری و رفع اشکال
9- جلسه نهم / صوتشناسی
10- جلسه دهم / فواصل (مفاهیم اولیه)
11- جلسه یازدهم / فواصل (کیفیت فواصل)
12- جلسه دوازدهم / فواصل (معکوس فاصله و …)
13- جلسه سیزدهم / اتمام مبحث فواصل و رفع اشکال
14- جلسه چهاردهم / سازشناسی موسیقی کلاسیک غربی (سازهای زهی)
15- جلسه پانزدهم / اتمام مبحث سازهای زهی و سازهای کوبهای موسیقی و کلاسیک غربی
16- جلسه شانزدهم / گام (مفاهیم اولیه، انواع گام و مدهای کلیسایی)
17- جلسه هفدهم / گام ماژور
18- جلسه هجدهم / ادامه گام ماژور
19- جلسه نوزدهم / گام مینور
20- جلسه بیستم / اتمام گام و رفع اشکال
21- جلسه بیست و یکم / سازشناسی موسیقی کلاسیک غربی (سازهای بادی)
22- جلسه بیست و دوم / اتمام سازشناسی موسیقی کلاسیک غربی
23- جلسه بیست و سوم / آکورد (مفاهیم اولیه، آکوردهای سه صدایی)
24- جلسه بیست و چهارم / آکورد (آکوردهای چهارصدایی)
25- جلسه بیست و پنجم / آکورد (فونکسیون و آکورد پنج صدایی)
26- جلسه بیشت و ششم / اتمام مبحث آکورد (کادانس و رفع اشکال)
27- جلسه بیست و هفتم / اصطلاحات موسیقی کلاسیک
28- جلسه بیست و هشتم / تئوری موسیقی ایرانی (مفاهیم اولیه، فواصل و دانگها)
29- جلسه بیست و نهم / تئوری موسیقی ایرانی (ساختار دستگاهها)
30- جلسه سی ام / تئوری موسیقی ایرانی (علائم سرکلید و رفع اشکال)
31- جلسه سی و یکم / سازشناسی موسیقی ایران (سازهای موسیقی دستگاهی)
32- جلسه سی و دوم / موسیقی قدیم ایران
33- جلسه سی و سوم / سازهای موسیقی نواحی
34- جلسه سی و چهارم / دورهی تکمیلی و رفع اشکال
35- جلسه سی و پنجم / دورهی تکمیلی و رفع اشکال
1- جلسه اول / مفاهیم کلی (ساختار مواد، خواص فیزیکی)
2- جلسه دوم / خواص مکانیکی، شیمیایی، زمین (ساختار زمین، انواع زمین)
3- جلسه سوم / سنگ (کانیها و خواص آنها، سنگهای آذرین، رسوبی، دگرگون، کاربرد سنگها)
4- جلسه چهارم / چوب (مقدمات و خواص فیزیکی، خواص مکانیکی، عوامل تخریب و نگهداری از چوب)
5- جلسه پنجم / آجر (ساخت و انواع)، چوب (اشکال چوب، کاربرد چوبها)
6- جلسه ششم / آهک، گچ، سیمان
7- جلسه هفتم / بتن، ملات و اندود
8- جلسه هشتم / سرامیک، لعاب، نساجی (انواع الیاف)
9- جلسه نهم / نساجی (الیاف گیاهی و حیوانی)
10- جلسه دهم / نساجی (الیاف بازیافته و مصنوعی)
11- جلسه یازدهم / عکاسی (ساختار فیلم و دوربین، دیجیتال)
12- جلسه دوازدهم / عکاسی (ظهور، فیلم لیت)، فلزات (اصطلاحات و کانهآرایی)
13- جلسه سیزدهم / آهن (چدن و فولاد)، آلومینیوم
14- جلسه چهاردهم / مس، سایر فلزات، نگهداری از فلزات، روشهای شکلدهی
15- جلسه پانزدهم / انواع چاپ (برجسته، افست، گود، سیلک، افشان)
16- جلسه شانزدهم / اجزای مرکب چاپ، انواع مرکب، چاپ روی کالاهای نساجی، چاپ دستی
17- جلسه هفدهم / صنایع دستی (آثار نقاشی و سنگی)
18- جلسه هجدهم / آثار هنری سفالی، نساجی (بافندگی)، آثار هنری فلزی
19- جلسه نوزدهم / آثار شیشهای، آثار چوبی، رنگرزی و چاپ، آثار رودوزی
20- جلسه بیستم / ابزار هنری (واسطه، رزین، بستر، مداد، پاستل، زغال، قلم، مرکب، قلممو، آبرنگ، گواش، رنگ و روغن)